SKUPINOVÁ CVIČENÍ

Hledáte místo, kde si zacvičíte nejen s vaším miminkem, ale i vy sama? Nabízíme vám cvičení v malém kolektivu (max. 8 maminek s děťátkem). Hodiny probíhají v příjemném prostředí, které je snadno přístupné i s kočárky. Během cvičení se budeme společně věnovat vašemu děťátku formou říkanek, dotekových her a písniček. Naučíte se spousty pohybových básniček a také vás seznámíme s používáním interaktivních, psychomotorických, známých i netradičních pomůcek, které budou stimulovat psychomotorický vývoj vašeho děťátka. Terapeutická hodina je vedena odborně proškolenou instruktorkou kreativních a pohybových aktivit pro rodiče s dětmi dle Evy Kiedroňové a terapeutka Gogo babies by Ellyne.

Máme pro vás připravené cvičení pro nejmenší děti, batolata a kojence (aktuální rozpis probíhajících kurzů na tel: 601 593 371, instruktorka Martina Řezáčková). Každou středu s Mgr. Helenou Bultasovou cvičení Gogo babies pro děti 6-10 měsíců.

Interaktivní hravá a zábavná cvičební skupina pro děti a rodiče s využitím písní, tance, jógy, her, masáží a dechové práce s různými rekvizitami, stimulačními nástroji a aktivitami rozvíjejícími dítě i maminku. Jsou to skupiny určené všem rodičům a dětem, které chtějí smysluplně využít společný čas a současně se dozvědět maximum o zdravém vývoji svého miminka. Během cvičení se učíme jak podporovat děti ve všech vývojových polohách, zároveň posilujeme vzájemný vztah mezi rodiči a dětmi. Budeme pracovat s masážními i relaxačními technikami, které zlepšují svalové napětí dětiček. Aktivity jsou vytvořeny pro psychomotorický rozvoj, podporují růst a zároveň ctí vývoj a individualitu každého miminka. Vyškolený terapeut aktivně podporuje sebevědomí a sebeuvědomění všech účastníků, současně dává důraz na prohloubení, upevnění láskyplných vztahů a vybudování bezpečného, stimulujícího prostředí pro dítě. Cvičení je zábavné nejen pro miminka, které jsou zcela uchvácené, ale zároveň jednotlivé cviky jsou vždy určitým způsobem zaměřeny na posilování a bodyforming dospělých účastníků. Do hodin smí přijít každý včetně babiček, tatínků, tetiček. Všichni jsou zváni! Kapacita je omezena na 8 maminek s miminky. Naučíme se při tom také používat nejrůznější pomůcky, které naše děťátka podporují ve vývoji.
Podpora psychomotorického vývoje, zejména:
  • stimulace sensomotorického a vestibulárního systému
  • práce s rovnováhou
  • zlepšení zrakového, hmatového a sluchového vnímání
  • rozvíjení sociálních a emočních dovedností, podpora zdravého trávení a spánku
  • zvýšení komfortu a trvání doby na bříšku
  • relaxační techniky pro zklidnění dítěte i maminky

Cílem těchto cvičení je pomoci dítěti ke správnému rozvoji a zlepšení: zrakového a sluchového vnímání, zrakové i sluchové orientace, prostorové orientace, pravolevé orientace, rovnováhy, posílení hmatu – a v neposlední řadě je naučit i hře v kolektivu. U nás není důležité nutit dítě k pohybu, ale společně prožívat radost z něj a ze společně stráveného času. Proto neváhejte a přijďte mezi nás!

Více informací na tel.: 608 877 146 – Martina Řezáčková – Horšovský Týn, 724 254 550